Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Chat  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Ceas
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Subiectele cele mai vizionate
Păzitorii
The Walkers
Jurnalul de dinainte de moarte.
Ripped Face
Teresa Fidalgo. Fantoma care se razbuna!!
Jocul Vampirilor
Nu cititi noaptea!
Cosmarul venit din Iad
O casatorie ciudata
Albert Manwart
Ultimele subiecte
» Schimbare Chat
Mier Iul 25, 2018 8:53 pm Scris de Hades

» Anime - Bleach
Dum Iul 08, 2018 11:26 am Scris de Hades

» ~Învăluirea frumuseții
Dum Iul 08, 2018 10:57 am Scris de Vanessa Ana Maria

» Wiz Khalifa ft. Swae Lee - Hopeless Romantic
Sam Iun 30, 2018 12:18 am Scris de Ambrose

» dsadasdasdassad
Mar Mai 15, 2018 5:22 pm Scris de Bishamon

» VIZITATORII: RAZBOI PENTRU LIBERTATE
Mier Mai 02, 2018 8:22 pm Scris de Devilious

» Despre "Son Goku"
Sam Apr 28, 2018 9:56 pm Scris de Alex.

» [Portofoliu] Bianca.
Sam Apr 28, 2018 1:05 am Scris de Son Goku

» Portofoliu DiaboliK
Sam Apr 28, 2018 1:02 am Scris de Son Goku

» Anime - Another
Sam Apr 28, 2018 12:44 am Scris de Son Goku

» Kendrick Lamar - Humble (Skrillex Remix)
Vin Apr 27, 2018 12:25 am Scris de Kagome San

» The Nightmare
Vin Apr 27, 2018 12:24 am Scris de Kagome San

» Model de testare pentru aderanți staff
Vin Apr 27, 2018 12:22 am Scris de Kagome San

» Vera Renczi
Vin Apr 27, 2018 12:21 am Scris de Kagome San

» Cele două A
Dum Apr 22, 2018 9:17 pm Scris de Alex.

» Plang, revedere
Dum Apr 15, 2018 9:10 pm Scris de Ambrose

» Anime - Ito Junji : Collection
Joi Mar 01, 2018 9:13 am Scris de Any si Dali

» Who Is She?
Joi Mar 01, 2018 9:10 am Scris de Any si Dali

» Portofoliu desen
Joi Mar 01, 2018 9:06 am Scris de Any si Dali

» Anime - Yami Shibai
Dum Feb 18, 2018 11:47 am Scris de Hades

Media

Distribuiţi | 

Păzitorii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 19 ... 38  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Păzitorii    Vin Noi 01, 2013 7:57 pm

Pazitorii : Partea 1 : Inceputul

Această poveste a fost scrisă de membrul Andra .

Acum patru ani, când am început liceul, s-a întâmplat ceva groaznic în viaţa mea. Părinţii mei au suferit un accident de maşină, în care mă aflam şi eu. Mama mea, şoferul, a murit pe loc la accident. Din cauza şocului, am avut o mare problemă la inimă (pe lângă capul spart, mă rog nu intrăm în detalii). Aveam nevoie de transplant urgent, iar tatăl meu (care mai avea o şansă la viaţă) şi-a oferit cel mai valoros organ mie, ca să supravieţuiesc. Astfel, eu mi-am pierdut ambii părinţi şi am rămas cu mătuşa mea. Am moştenit o mare avere în bani, dar asta mai contează după ce îţi pierzi părinţii? Cum am spus şi înainte, am rămas cu mătuşa mea aceşti patru ani de zile. Ea era o femeie tânără, frumoasă şi extreme de... rea. Chiar dacă am spus că averea era a mea, şi-a însuşit-o toată. Astfel până în prezent mai, am, doar o jumătate. Nu o mai suportăm, se comportă exact ca o vrăjitoare cu mine iar pe lângă asta liceul era o tortură. Scuzaţi-mă: Numele meu este Sarah, am 19 ani, părul şaten şi sunt în ultimul an. Toţi mă consideră specială din cauza ochilor mei albaştri, deşi nu ştiam de ce? Erau doar nişte ochi albaştri simpli. Nu am prieteni, toţi îşi băteau joc de mine şi nu mai suportăm. Karina, era un fel de regină şcolii. Se comportă cam la fel cum este mătuşa mea.
Era o simplă zi de vineri. Am ajuns de la şcoală cam pe la ora trei. Nu am reuşit nici de data asta să îmi fac temele sau să citesc ceva din cauza mătuşii.La cină, era cât pe ce să mă bată fiindcă nu i-am spălat tacâmurile la o temperatură favorabilă. Ce femeie.. Am fugit de acasă ca să nu mă prindă; mi-am luat o pătură, o pernă mică şi telefonul. Că totul să fie, perfect, a început să plouă. Am ajuns într-un parc; m-am pus pe o bancă care îmi va fi pe post de pat pentru noaptea aceasta, ferită de ploaie. Sperăm că cineva să mă ajute să trec peste şi de data aceasta, dar nu mai suportăm... doream că toată lumea să primească ceea ce merită. Şi eu să am pe cineva drag..
 Când încercam să adorm, aerul s-a răcit... Am văzut un domn care se holba la mine neîncetat, ca şi cum eram o comoară. Am încercat să-l ignor.
Ce? Bărbatul a dispărut dintr-o dată, neştiind unde a plecat. Eram speriată ştiind că oricine m-ar fi putut ataca. Am încercat să adorm... Şi întâmplarea această ciudată...

De dimineaţă...
- Domnişoară, treziţi-vă. Aici nu este un hotel!
Era paznicul parcului. M-am dezmorţit, dar mă durea foarte tare capul. Am observat ceva ciudat. Eram pe altă bancă, nu pe cea care adormisem. Paznicul plecase şi nu mai era nici un om prin preajmă. Când m-am ridicat de pe bancă, am ţipat. Eram sânge peste tot!! Mi-am pus repede pătură pe mine ca să nu observe cineva ceva. Ce am făcut noaptea trecută?? Sunt îngrozită, PUR ŞI SIMPLU PARALIZATĂ de frică. Mi-am verificat telefonul şi am văzut un mesaj de la mătuşa:, Vino imediat acasă!! Am nevoie de ajutor >> Cum, mătuşa mea îmi vorbeşte frumos?? Dar mesajul este de aproximativ 5 ore în urmă.
Cu greu am ajuns acasă, m-am ascuns printre blocuri că nimeni să nu vadă că sunt plină de sânge. Când am intrat în holul casei...

=================================================

==                    Topic editat de către: Admin                      

==         -<>-plasare diacritice(ă,î,ş,ţ,â);                             

==           -<>-corectare greşeli gramaticale/punctuaţie;        

Ultima editare efectuata de catre Andra in Vin Iun 13, 2014 12:17 am, editata de 4 ori
Sus In jos
fantomas313
Membru
Membru

Reputatie : 3
Data de inscriere : 16/10/2013
Varsta : 18
Localizare : Bucuresti Str Pargarilor nr 48

MesajSubiect: Re: Păzitorii    Vin Noi 01, 2013 8:04 pm

smq povestea pune nextu:SN: :SN: :SN: :SN: 
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Marius
Spammer
Spammer

Reputatie : 194
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 21
Localizare : Romania

MesajSubiect: Re: Păzitorii    Vin Noi 01, 2013 8:06 pm

:SL: :SB: pune next
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Păzitorii    Vin Noi 01, 2013 8:07 pm

:SD: :SD: 
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer

MesajSubiect: Re: Păzitorii    Vin Noi 01, 2013 8:18 pm

e ok chiar e frumoasa povestea te rog sa pui next
Sus In jos
saturentax
Incepator
Incepator

Reputatie : 6
Data de inscriere : 18/07/2013
Varsta : 17
Localizare : cimitirul eroilor dej al 3 sicriu pe stanga

MesajSubiect: Re: Păzitorii    Sam Noi 02, 2013 11:25 am

:SD: :SL: :SN: :S+: 
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Păzitorii    Sam Noi 02, 2013 8:48 pm

Pazitorii : Partea 2 : Cadavrul ..          

Când am intrat în holul locuinţei, îmi venea să vărs. Era sânge peste tot, şi un miros extraordinar de MORT. M-am dus să o caut pe mătuşa, dar nu am găsit-o nicăieri. Am tot căutat prin camere. Dar niciunde... Doamne, ce se întâmplase aici ? Uşile erau zgâriate ca şi de un animal, mai precis câine ? Îmi era foarte frică. Dacă sângele acela era a mătuşii ? Aş fi pierdut-o şi pe ea. Ce miros insuportabil Îmi venea să... Gata, nu am mai rezistat.: cry:

M-am dus la baie ca să vărs şi atunci... am văzut în baie un cadavru. E.. e... era a mătuşii mele.. What the... era mutilat, iar cadă era plină de apă roşie... sânge. Ce să întâmplat aici? Vedeam urme de luptă, oglinda spartă şi lumânări lângă ea.: confused: Ciudat a fost însă că nu am găsit arma crimei. Dar dacă... Eu am fost somnambula şi mi-am ucis propria mătuşă?? Nu, nu asta nu e adevărat. Ce trebuie să fac???!! Să fug. Dar să chem şi poliţia. Să fug de acasă, singurul lucru normal pe care îl pot face.. M-am dus până în camera mea să îmi fac bagajele şi Mi-am pregătit câteva haine, unele foarte curate, un rucsac comod, săpun, bani, telefon! Am făcut repede un duş şi cu o ultimă privire a mătuşii mele în cadă, am închis uşa băii şi a casei. Am plecat la o cabină de telefon publică şi m-am denunţat poliţiei. Cât curaj pe mine, nu?

După, am fugit foarte repede (pe bicicletă: D) Ce puteam face? Părinţii mei erau morţi. Mătuşa = moartă. A trebuit să fug de acasă, ca să nu mă prindă poliţia pentru o crimă pentru care nu ştiu dacă am făcut-o. Chiar dacă mătuşa mea este moartă, îmi lipseşte..: monkey:

Îmi curgeau lacrimile fierbinţi pe obraz. Eram singură acum... M-am oprit lângă un copac în parc. Încercam să sun pe cineva dar atunci am auzit maşinile poliţiei venind spre casă. Fuck! Trebuia să plec acum!!

Îmi amintesc că părinţii mei aveau o vilă, extrem de frumoasă pe plajă. Dar la aproximativ 1000 km de aici. Fir-ar. Hmm... Aş fi locuit singură. Am doar 19 ani! Un fior rece a trecut pe la spatele meu şi o siluetă. M-am întors repede să văd cine era: nimeni! Deja am stat prea mult pe loc. Bicicleta mă aştepta spre o nouă destinaţie. Nu ştiu unde să mă duc.. Asta e. O să încep o adevărată aventură încercând să găsesc ucigaşul mătuşii mele.

==                    Topic editat de către: Admin                      
  ==         -<>-plasare diacritice(ă,î,ş,ţ,â);                             
==           -<>-corectare greşeli gramaticale/punctuaţie;        
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer

MesajSubiect: Re: Păzitorii    Sam Noi 02, 2013 9:06 pm

foarte interesant:SL: :SD: :SN: :S+: 
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Păzitorii    Sam Noi 02, 2013 9:49 pm

Ce-s cu atatea imagini? Apropo e dragutza! Bravo Smile
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Păzitorii    Sam Noi 02, 2013 10:39 pm

Mih@ela a scris:
Ce-s cu atatea imagini? Apropo e dragutza! Bravo Smile

Fiecare imagine va simboliza ceva , exemplu in prima o reprezinta pe Sarah si multumesc Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Păzitorii    

Sus In jos

Păzitorii
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 38Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 19 ... 38  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: