Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Chat  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Ceas
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Subiectele cele mai vizionate
Păzitorii
The Walkers
Jurnalul de dinainte de moarte.
Ripped Face
Teresa Fidalgo. Fantoma care se razbuna!!
Jocul Vampirilor
Nu cititi noaptea!
Cosmarul venit din Iad
O casatorie ciudata
Albert Manwart
Ultimele subiecte
» Schimbare Chat
Mier Iul 25, 2018 8:53 pm Scris de Hades

» Anime - Bleach
Dum Iul 08, 2018 11:26 am Scris de Hades

» ~Învăluirea frumuseții
Dum Iul 08, 2018 10:57 am Scris de Vanessa Ana Maria

» Wiz Khalifa ft. Swae Lee - Hopeless Romantic
Sam Iun 30, 2018 12:18 am Scris de Ambrose

» dsadasdasdassad
Mar Mai 15, 2018 5:22 pm Scris de Bishamon

» VIZITATORII: RAZBOI PENTRU LIBERTATE
Mier Mai 02, 2018 8:22 pm Scris de Devilious

» Despre "Son Goku"
Sam Apr 28, 2018 9:56 pm Scris de Alex.

» [Portofoliu] Bianca.
Sam Apr 28, 2018 1:05 am Scris de Son Goku

» Portofoliu DiaboliK
Sam Apr 28, 2018 1:02 am Scris de Son Goku

» Anime - Another
Sam Apr 28, 2018 12:44 am Scris de Son Goku

» Kendrick Lamar - Humble (Skrillex Remix)
Vin Apr 27, 2018 12:25 am Scris de Kagome San

» The Nightmare
Vin Apr 27, 2018 12:24 am Scris de Kagome San

» Model de testare pentru aderanți staff
Vin Apr 27, 2018 12:22 am Scris de Kagome San

» Vera Renczi
Vin Apr 27, 2018 12:21 am Scris de Kagome San

» Cele două A
Dum Apr 22, 2018 9:17 pm Scris de Alex.

» Plang, revedere
Dum Apr 15, 2018 9:10 pm Scris de Ambrose

» Anime - Ito Junji : Collection
Joi Mar 01, 2018 9:13 am Scris de Any si Dali

» Who Is She?
Joi Mar 01, 2018 9:10 am Scris de Any si Dali

» Portofoliu desen
Joi Mar 01, 2018 9:06 am Scris de Any si Dali

» Anime - Yami Shibai
Dum Feb 18, 2018 11:47 am Scris de Hades

Media

Distribuiţi | 

Who Is She?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Hades
Administrator
Administrator

Reputatie : 37
Data de inscriere : 19/12/2011
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Who Is She?   Mier Feb 21, 2018 1:31 pm

Mă simt ciudat să răspund după 3 ani.. povestea va fi terminată în curând, între timp am decis să o termin, urmează next.

Ultima editare efectuata de catre Hades in Joi Feb 22, 2018 12:46 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului https://spectrul-realitatii.forumer.ro
Alex.
Administrator
Administrator

Reputatie : 159
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 19
Localizare : Speis

MesajSubiect: Re: Who Is She?   Mier Feb 21, 2018 4:07 pm

Hades a scris:
Mă simt ciudat să răspund după 3 ani.. povestea va fi terminată în curând, între timp am decis să o termin, urmează next Laughing

Sfinte Doamne, Sfinte Preanăscătoare de Dumnezeu... e apocalipsă? Văd rau sau ce? Am avut 10 la mate, am vazut fantome, am ajuns la clonarea maimuțelor, dar pe asta nu mă gândeam să o văd. CÂT TE-AM RUGAT, CÂTE CVINTE IN ZADAR... sau nu?

Declar oficial că leșin.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Hades
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Who Is She?   Sam Feb 24, 2018 11:59 pm

Capitolul III - ”Accidentul”

-E mort, din păcate nu a supraviețuit.

-Îmi pare atât de rău, spuse Dean.

În acea zi, fratele lui Colin conducea mașina. În spate era Colin și un coleg al fratelui său. A pierdut controlul volanului, a ieșit de pe drum și intrase într-un stâlp. Șoferul a murit instant, iar  ceilalți doi la puțin timp după aceasta. Ceea ce era cel mai ciudat era că nu au avut viteză, iar fratele lui Colin era un șofer cu ceva experiență. Timp de câteva zile după incident, s-a așternut liniștea peste cartier, grupul nu mai ieșea afară, triști că prietenul lor nu mai e.
După un timp, Frank și restul grupului au început să apară iar pe străzi. Nu părea un grup de tineri care să bea sau să facă nu știu ce prostii. Discutau despre meciuri, jocuri video și fetele pe care le plac. Erau atât de prinși în discuție încât uitau de Frank, care stătea în spate cu Amber. Nu stă mult pe gânduri și începe să vorbească cu ea :

- Nu te simți ciudat să fii singura fată din grup?

- Nu, nu e ciudat, înainte nu eram singura, mai era o fată dar s-a mutat între timp.

- Aaa.

- Se pare că ceilați cam iau distanță, ar trebui să ne grăbim.

- Stai liniștit. O să ne observe în curând.

După toată plimbarea prin cartier, Frank observă că cartierul era în întregime înconjurat de pădure, nu era doar aproape de casa lui, pădurea înconjura tot cartierul. Când restul grupului îi observă pe cei doi în spate, începu să râdă subtil și strigă :

- Haideți mai repede sau vreți să vă lăsăm singurei?

- Ce vrei să spui cu asta?

- Nimic, nimic.

Se simțea oarecum că se prefăceau că totul este bine. Toți își făceau griji, în cartierul până să vină Frank nu au prea fost incidente, iar în curs de 2 săptămânii a fost găsit un cadavru înjunghiat și un accident de mașină mortal. Le era frică pentru că cele două incidente au avut legătură cu prietenii lor, Amber și Colin. Se temeau ca nu cumva ei să urmeze în continuare. Au purtat o discuție în secret după mormântarea lui Colin, fără ca Frank să participe, au căzut de comun acord că cel mai bine e să se comporte normal, spre binele lui Frank și al părințiilor lor.
De la un timp, se întunecase și grupul pleacă spre casă.

- Mâine ne vedem la școală, Frank. Rste prima ta zi, deci trebuie să te facem de râs.

- Vă rog să nu faceți ceva prostesc.

- Vom vedea. Ne auzim mâine.

Ajuns acasă Frank avea emoții pentru prima zi de școală în noul oraș, că sigur ceva nu va merge bine. Era un copil mai retras, trecut printr-o copilărie grea. Tatăl său natural s-a sinucis când el avea vârsta de 7 ani. A aflat asta mult timp după, crede că din cauza datoriilor și pentru că lucra mult timp departe de casă își vedea băiatul rar.

Știu că e puțin, aștept o părere sau un sfat. Urmează next. Următoarea parte promit că e mai multă.

•Topic corectat de Alex.

Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator

Reputatie : 159
Data de inscriere : 26/07/2013
Localizare : Speis

MesajSubiect: Re: Who Is She?   Lun Feb 26, 2018 8:44 pm

Uite că poți scrie dacă încerci Smile Eu am reușit să îmi amintesc de capitolele anterioare fără să recitesc. E un semn bun. Ai grijă la greșeli, nu am stat să le corectez pe toate pentru că nu am timp. Spor la scris.
Sus In jos
Bishamon
Administrator
Administrator

Reputatie : 95
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 18

MesajSubiect: Re: Who Is She?   Mar Feb 27, 2018 6:03 pm

Capitolul I- ”Baiatul nou”
Meh, deci ce nu mi place
observă că avea pe mană un lichid roșu asemanator sângelui- bun, deci cred ca asta a devenit cliseu printre tineri, in loc sa zici un lichid rosu asemanator sangelui, ai putea zice pur si simplu un lichir rosiatic intunecat sau ceva pe acolo, ideea e sa nu faci compatie pentru ca ceva lichid si rosu te duce oricum cu gandul la sange pentru ca rosul atrage atentia de multe ori, gen Isus in unele desene e imbracat in rosu, doar sa atraga atentia si sa stie cat de puternic e
propozitii prea scurte si taiate, nu faci o schema, dar sa zicem ca e ok

Capitolul II - ”Răspuns”

Nu stiu daca ti-a iesit efectul asta cu propozitiile scurte din cauza ca asa scrii tu sau asa e la povestea asta, ma rog, propozitiile scurte arata ca baiatul e nou pentru ca nu prea au subiecte in comun

daca la prima partea am facut o critica mica, aici pun sfaturi Laughing) ca tot ziceam de critic-sfatuitor
Ai putea face propozitiile putin mai lungi, putin mai mult.
ai putea sa nu mai lasi asa mult spatiu chiar la fiecare propozitie

Capitolul III - ”Accidentul”
accidentul a fost prea din scurt, cred. Prima oara a trebuit sa verific daca nu e cel din al doilea capitol

Dai impresia ca faci o schita de propozitie ceva spre o poveste, adica da, pricep ca s-ar putea sa nu te descurci sa faci povesti, dar depaseste barierele mintale care te tin in loc sa scrii mai bine, pana la urma nici nu e vorba de poveste pe cat e vorba de exprimare, doar acorda ceva timp mai mult la poveste, ar fi mai bine sa arati, decat sa zici.
Adica, la sfarsit ti-a iesit, dar e mai bine sa o faci fluida

Era un copil mai retras, trecut printr-o copilărie grea. Tatăl său natural s-a sinucis când el avea vârsta de 7 ani. A aflat asta mult timp după, crede că din cauza datoriilor și pentru că lucra mult timp departe de casă își vedea băiatul rar.
daca nu ai inteles, iti dau urmatorul exemplu, in loc sa zici ca pe Frank il durea piciorul, ai putea zice direct ca Frank odata cam 2-3 pasi, uneori poate 4 face un mic sunet de durere si isi taraie piciorul putin(e sec, dar ma rog, e bun ca sa intelegi ce si cum)
Poveste e predectiva de la pactul din padure despre ce urmeaza si poate despre final, deci ai grija cum faci finalul.

Va ador
Sus In jos
Hades
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Who Is She?   Mar Feb 27, 2018 6:51 pm

Știu, baiu e că nu stau destul să o finisez 100%, observ greșeli doar după ce citesc de mai multe ori. Aia e problema pentru care nu scriu, îmi plac lucrurile directe, sunt prea sec și nu acord suficient timp încăt să răstorn pe toate părțile și să corectez.

*Apropo, faza cu lichidul roșu nici mie nu îmi place, dar am scris capitolele 1 și 2 acum 3 ani Laughing *

Sus In jos
Any si Dali
Administrator
Administrator

Reputatie : 12
Data de inscriere : 20/03/2015

MesajSubiect: Re: Who Is She?   Joi Mar 01, 2018 9:10 am

L-ai făcut praf pe Alex, Remus Laughing Vezi că se poate? Spor la scris mai departe

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Who Is She?   

Sus In jos

Who Is She?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: