Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Chat  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Ceas
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Subiectele cele mai vizionate
Păzitorii
The Walkers
Jurnalul de dinainte de moarte.
Ripped Face
Teresa Fidalgo. Fantoma care se razbuna!!
Jocul Vampirilor
Nu cititi noaptea!
Cosmarul venit din Iad
O casatorie ciudata
Albert Manwart
Ultimele subiecte
» Schimbare Chat
Mier Iul 25, 2018 8:53 pm Scris de Hades

» Anime - Bleach
Dum Iul 08, 2018 11:26 am Scris de Hades

» ~Învăluirea frumuseții
Dum Iul 08, 2018 10:57 am Scris de Vanessa Ana Maria

» Wiz Khalifa ft. Swae Lee - Hopeless Romantic
Sam Iun 30, 2018 12:18 am Scris de Ambrose

» dsadasdasdassad
Mar Mai 15, 2018 5:22 pm Scris de Bishamon

» VIZITATORII: RAZBOI PENTRU LIBERTATE
Mier Mai 02, 2018 8:22 pm Scris de Devilious

» Despre "Son Goku"
Sam Apr 28, 2018 9:56 pm Scris de Alex.

» [Portofoliu] Bianca.
Sam Apr 28, 2018 1:05 am Scris de Son Goku

» Portofoliu DiaboliK
Sam Apr 28, 2018 1:02 am Scris de Son Goku

» Anime - Another
Sam Apr 28, 2018 12:44 am Scris de Son Goku

» Kendrick Lamar - Humble (Skrillex Remix)
Vin Apr 27, 2018 12:25 am Scris de Kagome San

» The Nightmare
Vin Apr 27, 2018 12:24 am Scris de Kagome San

» Model de testare pentru aderanți staff
Vin Apr 27, 2018 12:22 am Scris de Kagome San

» Vera Renczi
Vin Apr 27, 2018 12:21 am Scris de Kagome San

» Cele două A
Dum Apr 22, 2018 9:17 pm Scris de Alex.

» Plang, revedere
Dum Apr 15, 2018 9:10 pm Scris de Ambrose

» Anime - Ito Junji : Collection
Joi Mar 01, 2018 9:13 am Scris de Any si Dali

» Who Is She?
Joi Mar 01, 2018 9:10 am Scris de Any si Dali

» Portofoliu desen
Joi Mar 01, 2018 9:06 am Scris de Any si Dali

» Anime - Yami Shibai
Dum Feb 18, 2018 11:47 am Scris de Hades

Media

Distribuiţi | 

~Pain and Fear~

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Estelle
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum

Reputatie : 76
Data de inscriere : 03/07/2015
Varsta : 17
Localizare : Craiova

MesajSubiect: ~Pain and Fear~   Dum Sept 13, 2015 3:55 am

Am fost numită monstru,un experiment științific , mai exact "Nr.5"

Au trecut 10 ani , 10 ani mizeri petrecuți în acest laborator infect, totul a fost doar vina lor ,pentru că m-au abandonat dupa ce mi-au descoperit puterile de regenerare , acum sunt doar un cobai pentru experimentele unor cercetători obsedați . Totul a început într-o zi ,14 decembrie mai exact, ziua mea de naștere , așa zișii mei părinți m-au dus la patinoar , ne-am simțit bine până când eu am alunecat pe gheață și cineva a trecut cu patina peste degetul meu arătător retezându-l, speriați , au plecat toți oamenii de pe gheață înafară de părinții mei care erau încă șocați și îngroziți de scena la care tocmai luaseră parte , să vadă cum un străin nenorocit retează degetul fiicei lor tocmai de ziua ei . După ce și-au revenit din șocul suferit s-au uitat la mine care plângeam și aproape leșinam de la durere ,brusc , expresia feței lor s-a schimbat de la îngrijorată la una speriată și surprinsă , când mi-am privit degetul am observat ca era întreg , eram surprinsă , dar din moment ce aveam doar 7 ani am crezut că mi-am imaginat totul, totuși părinții mei erau îngroziți , au luat-o la fugă și au strigat "E un monstru" și din întâmplare se făcea că de pe marginea patinuarului niște cercetători au observat toată scena , de atunci m-au luat cu ei , fie că voiam sau nu , nu era alegerea mea , m-au luat cu forța în timp ce părinții mei nu făceau nimic , probabil erau prea surprinși de ceea ce tocmai văzusera.In primele zile acei savanți s-au purtat frumos cu mine , m-au îngrijit , mi-au dat de mâncare si chiar si o camera proprie , până într-o zi când au venit si mi-au spus " Vrei să mergem să ne jucăm? Va fi foarte distractiv! " eu am acceptat crezând că ei chiar voiau sa ne jucăm , dar m-au luat și m-au închis într-o cameră albă , fară nimic în ea înafară de o saltea veche si prăfuită , o chiuvetă ruginită și un WC aproape stricat. De atunci sunt jucăria lor pentru experimente , nici măcar nu le știu numele , le spun 'cei trei' nu știu de ce , dar așa le-am spus prima data cand m-au închis aici si așa a rămas de atunci.In fiecare zi vin si imi taie ori cateva degete , ori imi smulg unghiile ,odata mi-au amputat chiar  și o mana .Din câte am înțeles vor sa testeze cât de rapide sunt puterile de regenerare si să descopere de unde vin , daca ma întrebi pe mine , sunt niste cercetători cam  slăbuți in ceea ce privește seriviciul , adică au avut la dispoziție 10 ani sa descopere tot ceea ce doreau , dar nu au fost capabili sa facă nimic , mostrele  ADN sunt la fel ca ale unui om normal , la fel și tot ceea ce au tot testat ei atâția ani la rând.

Totuși m-am obișnuit intr-un fel ,la cât de multă durere emoțională am simțit in acești ultimi 10 ani , durerea fizică este aproape egală cu zero , am avut "plăcerea" de a fi abandonată de parinți iar apoi capturată de niște psihopați sadici care mă mutilează zilnic , singura parte a corpului pe care nu mi-au tăiat-o a fost capul, cred că o sa mi-l taie destul de curand .
Am fost singură atât de mult timp , uneori ma intreb cum e sa iubești , nu să fi impovarată doar cu o ură profundă de care sunt sigură ca nu o sa scap prea curând, această ură mă distruge psihic , încetul cu încetul , zi de zi , seară de seară .

Măcar daca aș putea să mă razbun într-o zi , să le fac lor tot ceea ce imi fac ei acum , să îi fac sa sufere mult mai mult decât sufăr eu acum . Astea rămân doar vise , nu o să scap vreodată de aici , o sa fiu un cobai de experimente toată viața, sper doar ca nu sunt și nemuritoare..

Oare când o sa se plictisească de mine?Nu s-au săturat sa ma chinuie zilnic?Nu le este de ajuns ca mi-au luat 10 ani din viată , zece ani în care aș fi putut sa trăiesc ca un om normal , să am o viața fericită alături de o familie fericită...
In fiecare zi plâng cand ma gandesc la vremurile cand eram fericită si stiu ca nu o sa am o zi frumoasă din nou, o zi in care sa fiu fară griji , să mă distrez , sa râd alături de prieteni și familie, nu să dorm zilnic pe un pat aproape dezmembrat , murdar si plin de sânge , sânge vărsat doar din dorința lor sadică de a descoperii ce produce această putere de regenerare , putere care mi-a distrus viața, de ce nu pot sa fiu si eu un om normal?Cred ca nu o sa aflu niciodată raspunsul la această intrebare.

Cateodata ma întreb daca cer prea mult , adica e prea mult faptul că vreau sa fiu umană ?Nu un 'monstru' pe care se fac cercetari pentru nu știu ce proiect bilogic.

Vreau doar sa fiu un om normal.....

Ok , deci m-a lovit inspiratia la 3 noaptea si da......nu m-am putut abtine Laughing

~Topic corectat de Mihaela~

Ultima editare efectuata de catre Shiro. in Vin Noi 20, 2015 7:36 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Gabi
Expert
Expert

Reputatie : 11
Data de inscriere : 22/07/2015
Varsta : 18
Localizare : Romania is my City

MesajSubiect: Re: ~Pain and Fear~   Dum Sept 13, 2015 4:36 am

o.O Ce jeguri de parinti Laughing Titlul e ales foarte bine, imi place cum ai descris.
Frumoasa povestea, next Smile

Nebun dupa forum
Nebun dupa forum

MesajSubiect: Re: ~Pain and Fear~   Dum Sept 13, 2015 4:52 am

Omg , acum vad si eu chestiile "[h3] , [i]....etc. O.o
Scuze pentru asta dar e noapte si sunt obosita , mi-e somn ...si nu am fost prea atenta .
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer

Reputatie : 194
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 21
Localizare : Romania

MesajSubiect: Re: ~Pain and Fear~   Dum Sept 13, 2015 12:15 pm

Boon, pentru inceput ideea povestii imi place, totusi nu e ceva nou, am mai auzit de psihopati care rapesc oameni si fac experimente pe ei..descrierea e foarte buna, nu am nimic de reprosat, greseli au fost putine. Astept next.
Sus In jos
Alice.
Corector
Corector

Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/07/2015
Varsta : 16
Localizare : Wonderland .

MesajSubiect: Re: ~Pain and Fear~   Dum Sept 13, 2015 12:33 pm

Ok , deci , mi-a plăcut partea asta . Și chiar nu-nțeleg ce părinți spun de copiii lor că e monstru . Ar fi trebuit să țină pentru ei secretul ăsta și să încerce să nu iasă la iveală . Laughing) În legătură cu acele chestii pentru scris , ți le-am pus eu corect și câteva diacritice . Laughing Și apreciez faptul că ai folosit multă descriere și că acțiunea este în regulă . Și mai stai și tu trează până la 3 a.m. , poate îți mai vin idei . Rolling on the floor Next , Mădă . ^^
Sus In jos
Camy
Veteran
Veteran

Reputatie : 13
Data de inscriere : 21/07/2015
Varsta : 15
Localizare : Anime world,bitch

MesajSubiect: Re: ~Pain and Fear~   Dum Sept 13, 2015 1:50 pm

Awesome atat iti spun daca nu pui next fac experimente pe tine , Next

Bishamon
Administrator
Administrator

Reputatie : 95
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 18

MesajSubiect: Re: ~Pain and Fear~   Dum Sept 13, 2015 1:57 pm

M-ai rugat sa o critic si asa o sa fac.
Poveste este buna in mare parte, chiar aproape in totalitate.
La inceput ai vorbit despre:
10 ani mizeri petrecuți în acest laborator infect
Deci da din asta puteai sa faci o descrie simplista, dar profesionalista, nu inteleg cum de nu a observat miha acea greseala.
Asta se intampla mai ales in filme:
 au luat-o la fugă și au strigat "E un monstru" , deci normal ar fi fost alta reactie, dar mna acum depinde de imaginatie fiecaruia, dar puteai sa faci mai dureroasa acesta despartire.

Alta chestie care imi place e ca te joci cu dorinta de a folosi puterea ta ca sa te razbuni si ce de a renunta la ea la o viata normala, totusi toate problemele se invart in jurul acestei puteri.
Alta chestie ar fi ca desi ai zic ca au facut atatea incizii, nu ai mentionat deloc de sange o.o e putin ciudat, poate se forma o fobie, sau poate devenea ceva care te face mai puternica.
Ultima chesti ar fii ca exista anumite denivelari dintre ce simte personajul cu privire la razbunare si la regretele ei, dar nu asta e problema ci ca nu le-ai arominizat cum trebuie.
Atat am avut de spus. Next

Va ador
Sus In jos
Ema
Fost membru staff
Fost membru staff

Reputatie : 22
Data de inscriere : 17/06/2015
Varsta : 20
Localizare : Cluj-Napoca

MesajSubiect: Re: ~Pain and Fear~   Mier Oct 07, 2015 12:54 pm

Sunt in ora de TIC si ma delectez cu povesti care de care mai frumoase. Imi place, Mada! Ai o perspectiva diferita si speciala Smile Eu zic sa o continui! Astept NEXT

Veteran
Veteran

Reputatie : 18
Data de inscriere : 27/08/2013
Varsta : 16
Localizare : Hell

MesajSubiect: Re: ~Pain and Fear~   Mier Oct 14, 2015 1:26 pm

Tot căutam azi povești pe forum și văd: un titlu mișto, după care văd și numele Heaven. Deodată am deschis pagina Laughing
Mi-a plăcut mult descrierea și vreau să văd alte experimente. Și când am văzut „Nr.5” , deodată m-am întrebat cine e numarul 1,2,3 și 4 Laughing Sper că nu ai uitat de poveste și că o vei continua, are viitor. Next

Sus In jos
Estelle
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum

MesajSubiect: Re: ~Pain and Fear~   Dum Noi 22, 2015 2:34 pm

Umm , in mod clar nu o voi mai continua si nu are rost sa ramana la "Povesti de groaza "  deci....

POVESTE BLOCATA!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: ~Pain and Fear~   

Sus In jos

~Pain and Fear~
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: